Loki un šaušana - rekurves, kompaktloki

Rekursīvie loki, kompaktloki, to regulēšana u.c.
Post Reply
JR

Post by JR » 7 years ago

Uztaisīju loka mērķus :D

Image

JR

Post by JR » 7 years ago

:aiwa:

Image

JR

Post by JR » 7 years ago

Image

uldens

Post by uldens » 7 years ago

Žēl, ka mazpilsetās nav šādu iespēju. Šis varētu kļūt ar labu hobiju :|

JR

Post by JR » 7 years ago

uldens wrote:žel ka mazpilsetas nav šadu iespeju.Šis varetu kļut ar labu hobiju :|
Dažās mazpilsētās ir.

Jābrauc uz Rīgu satrenēties, apgūt teoriju un jātaisa pašam savs kolhozs mazpilsētā :) Vasarā, domājams, jums 150 m pļavu nebūtu grūti atrast. No laikam Alūksnes čaļi tieši tā arī izdarīja. Un man šķiet, ka jūsu apkārtnē ir kaut kādi aktīvisti ar tradicionālajiem lokiem - tas gan tāds minējums, neesmu daudz iedziļinājies, ko tie tradicionālie šāvēji dara.

Bet hobijs tas ir labu labais :super: Šim sporta veidam, atšķirībā no citiem, ir pāris bonusi - ar to var nodarboties kaut līdz kapa malai un ja lieto pauri, tad arī var iztikt bez traumām. Ja 70it gados vairs nav spēka noturēt olimpisko loku, vienmēr var šaut ar čīteru kompaktloku :D

Mīnus tāds, ka labi šaut bez trenera palīdzības iemācīties principā nav iespējams. Vai arī tas aizņems 5x ilgāku laiku. Pašos lokos, bultās u.c. aksesuāros arī ir tonna ar informāciju, ko zināt. One wrong move un bultas lido ne tur, kur tu vēlies - brīžiem izmaiņas ir milimetros.

Ar inventāru arī diezgan skarbi pa lielam - mums klubā ir kaudze ar visādiem verķiem, kuri pašiem nav jāpērk, kā arī daudz cilvēku, katram savādāks inventārs un vari daudz ko pirms pirkšanas apskatīt un patestēt dabā. Lietotu kaut ko Latvijā nopirkt nereāli, jauns maksā diezgan kosmiski un tā nahaļavu padārgi eksperimentēt (piemēram, bultām ir n tipi un variācijas, dārgais gals 40 Ls gab. - sūdīgi nopirkt tādas, kas tev neder). Un vēl ir tāda lieta, ka sākumā vajag vājāku loku un pēc tam spēcīgāku - t.i. var rēķināt, ka gada laikā vajag principā 2us. Es jau esmu nomainījis 2us un tagad domāju mainīt uz vēl spēcīgāku. Var mocīties uzreiz ar spēcīgiem, bet pleci un pirksti ļoti protestēs. Bet nu, iespējams, kādu mid level loku arī var sameklēt nebankrotējot. Es pērku jaunas lietas no www.merlinarcherycentre.co.uk. Jā, un lokiem ir tāda iezīme - tas, kas maksā ļoti lēti, ir nevis vienkārši sūds, bet pilnīgi nelietojams sūds.

uldens

Post by uldens » 7 years ago

Lai braukatu uz rigu treneties vajag vismaz vel vienu kadru kam ta lieta interesetu,un vienam pašam pļava šaut nebus interesanti,tomer vajag sacensi lai ir uz ko tiekties un butu sacensibas sajuta.
Ilgi skatos uz arbaletiem un lokiem :lol:
Ka ari ilgu laiku velmju saraksta ir teleskops,bet jo vairak izzinu jo vairak saprotu ka vajag dargu un dargi jau ir tukstošos :aiwa:

JR

Post by JR » 7 years ago

Ar arbaletu neesmu šāvis, bet man šķiet, ka tas pats, kas ar šauteņveidīgajiem - tēmē un nospied gaili. Salīdzinājumā ar loku - garlaicīgi. Speciāli izvēlējos olimpisko, lai būtu pain in the ass apgūt. Kad ar savu muskuļu spēku un kontroli ievelc to bultu 2x2 cm aplītī, gandarījums ir lielāks kā nospiestam gailim :)

Arbaletam līdzīgs ir kompaktloks.

Bet sacensības gan notiek daudz pa visu Latviju - kā reiz Rīgā tās notiek reti, jo nav piemērotu telpu vai naudas, ko par tām maksāt. Šoreiz Rīgas dome sponsorē.

barons

Post by barons » 7 years ago

loka šaušana ir kruta. vismaz tik cik es pabiju, man ļoti patika. un patika vēl dēļ tā iemesla, ka tā ir štelle, ar kuru nenodarbojas katrs otrais p1dars. jo prasa zināmu pacietību (es gribēju teikt - visnotaļ lielu), un visnotaļ prasa nebūt tizlam.
loģiski, ka tas nav tas lētākais hobijs, bet jebkam pievēršoties ir kaut kādas investīcijas jāveic vai tā būtu riteņbraukšana slēpošana vai jebkas cits. un īstenībā arī sabiedrība cik nu tur pabiju ir kruta - ļoti ok izskaidroja visu [vajadzīgo], un tajā pašā laikā pasmieties arī var.
ja studiju laikā nebūs ko darīt, zināšu kam pievērsties, jauks pasākums ;) + fizisko trenē :)

JR

Post by JR » 7 years ago

Nejauši uzdūros IFAA (pamatā ar tradicionālajiem šauj) sacensību bildēm no pagājušā gada - viņiem patīk visādās reti kreisās vietās mērķus novietot :D

Image

Izskatās, ka pāri upei jāšauj :D

JR

Post by JR » 7 years ago

Starp citu, es arī nopirku vienkāršu tradicionālo loku - lai būtu, lai to izmantotu kā trenažieri un tāpēc, ka ar šo konkrēto var šaut arī ar kreiso roku. Falco Twin.

Tiesa, ar kreiso roku esmu šāvis tieši vienu reizi, smagi atrāvos pa roku ar stiegru, jo biju aizmirsis aizsargu uzlikt :D Bija sāpīgi :emo:

JR

Post by JR » 7 years ago

barons wrote:ja studiju laikā nebūs ko darīt, zināšu kam pievērsties
Pa lielam, lai sāktu viss, kas tev ir vajadzīgs:

* Easton X7 Eclipse 1914 vai 1814 alumīnija bultas (kkādi 8 Ls/gab.)
* Rokas aizsargs (~10 Ls)
* Tabs (0-30 Ls - var gan pats uztaisīt, gan nopirkt pa 65 eur, sākumam iesaku vienu, kas ~10 Ls maksā)
* Bultu maks (10-50 Ls)
* Iestāties mūsu super klubā, lai varētu izmantot kluba inventāru (tb lokus)

Optional:

* Loka statīvs (5-10 Ls) - ir arī klubā lieki
* Krūšu aizsargs (~10 Ls) - šo vajag, lai stiegra drēbēs neķertos

Un tad vēl kādi 1500-2500 eur, lai nopirktu rokturi, plecus, stabilizatorus, tēmekli, plundžeri, plauktiņu, klikeri, karbona bultas u.c. aksesuārus. Tad var doties uz pasaules čempionātu :D

Viss minētais attiecas uz recurve jeb olimpisko loku. Kopaktlokiem cenas līdzīgas, varbūt nedaudz dārgāk.

Ir iespējams arī lētāk, bet neredzu jēgu - pēc būtības lokiem brendi, kas skaitās BMW & Mercedes ir šādi:

Loki - Win&Win un Hoyt
Stabilizatori - Fuse, Beiter, Win&Win
Stiegras - custom made by kāds, kurš to rubī darīt, jo ļoti individuāla lieta
Bultas - Easton
Tēmekļi - Shibuya, Sure-Loc un actiņas Beiter
Plundžeri - Beiter
Plauktiņi - Hoyt, Beiter, Win&Win, Shibuya - arī krietni individuāls pasākums
Visādi mērinstrumenti utml. - Beiter
Citi aksesuāri - parasti bling-bling ar attiecīgu cenu ir Win&Win, bet ir visādas alternatīvas. Lētais gals, bet reizēm lietojams, ir Cartel u.c.

Win&Win - South Korea, Hoyt - USA, Beiter - Germany, Shibuya - South Korea, Fuse - USA, Cartel - China, Easton - USA

barons

Post by barons » 7 years ago

to, ka lokiem kruta ir hoyt un win&win es tā kā sapratu, jā. man gan cepī tie nasa izstrādājumi aļa kompaktloki, bet recurve, cik noprotu, vienalga sākumā jāapgūst, lai saprastu par ko bazars.

btw pats sev esi sācis recurvi lasīt kopā?

rekur čaļi cenšas iznīcināt hoyt carbon matrix kompaktloku :D nesanāk :D

šo, cik noprotu :D
http://www.merlinarcherycentre.co.uk/ac ... arget.html

Post Reply